Понеділок, 07.07.2025, 19:14
Творча група вчителів з виховної роботи (Палагута В. В., Палагута О. М., Блажко С. О.)
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Години спілкування [72]
Позакласні заходи [14]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Точний час
Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Головна » Статті » Години спілкування

Година спілкування: «Любов» (9 клас)

Класна година на тему: Любов, 9 клас. Секрети Ромео і Джульєтти

Любов - таємниця божого і від усіх очей чужих повинна бути закрита...

Достоєвський Ф.

Жодна людина не здатна зрозуміти, що таке справжня любов, поки не проживе в шлюбі чверть століття.

Марк Твен

У старшому підлітковому віці істотно змінюються відносини між дівчатками і хлопчиками, виникає інтерес до протилежної статі. 14-15 років - це час романтичної любові, час бурхливих почуттів, переживань, романтичних фантазій. Пропонований сценарій - година спілкування на тему кохання - буде цікавий підліткам. У сценарії використані різні виховні методи (бесіда, дилема, проблемна ситуація, незавершене речення, групові форми роботи).

Цілі: розширити уявлення дітей про природу любові; формувати позитивну моральну оцінку таких якостей, як цнотливість, вірність, самовідданість, честь, моральна та етична чистота, фізична досконалість; виховувати негативне ставлення до розбещеності, вседозволеності, вульгарності; спонукати дітей до самоаналізу, саморозвитку, самовдосконалення, до вибору гідного морального ідеалу.

Підготовча робота: попередити дітей про тему класної години, запропонувати скласти усний портрет ідеального хлопця і ідеальної дівчини. В ході класного години хлопчики і дівчатка сидять по різні сторони (ліва - права сторони класу).

Обладнання: зробити 8-10 ксерокопій сторінки з компліментами, покласти їх на парти.

Зразкові слова для компліментів

1. Красива, розумна, турботлива, приваблива, добра, ніжна, мила, чарівна, чарівна, неповторна, неперевершена, незабутня, чарівна, шикарна, сліпуча, недоступна, ангельська, промениста, яскрава, пухнаста, карколомна, струнка, кокетлива, витончена, граціозна, весела, енергійна, креативна, стильна, комунікабельна, тактовна, романтична, різнобічна, казкова, гарненька, єдина, ласкава, бажана, непередбачувана, загадкова, квітуча, бездоганна, гармонійна, чуйна, досконала, краща, скромна, вишукана, пустотлива, щира, доброзичлива, уважна, екстравагантна, мрійлива, іскрометна, честолюбна, принадна, захоплена, безкорислива, безпосередня, спокуслива, життєрадісна, чарівна, усміхнена, сором'язлива, запальна, чесна, щиросердна, грайлива, чарівна, непередбачувана, цілеспрямована, гарна, жіночна, незрівнянна, промениста, ненаглядна, необхідна, дивна, казкова, зворушлива, мініатюрна, кохана.

2. Красивий, розумний, привабливий, добрий, ніжний, милий, стрункий, веселий, енергійний, креативний, стильний, комунікабельна, тактовна, романтичний, різносторонній, симпатичний, єдиний, ласкавий, бажаний, загадковий, бездоганний, уважний, скромний, щирий, доброзичливий, розуміє, безкорисливий, життєрадісний, сором'язливий, чесний, веселий, цілеспрямований, коханий, мужній, сміливий, рішучий, хоробрий, відважний, благородний великодушний, лицар, дотепний, розумний, розумний, хоробрий, відважний, мужній, авторитетний, врівноважений, стриманий, наполегливий, принциповий, впевнений у собі, надійний, вірний, добрий друг, на нього можна покластися, вміє зберігати таємниці, вміє тримати слово, талановитий, здібний, лідер, самостійний, незалежний, людина честі, володіє почуттям власної гідності, доброзичливий, справедливий і т. п.

Оформлення: на дошці написати тему класної години, епіграфи.

План класного години

I. Інтерактивна бесіда.

II. Вступне слово «любов».

III. Дилема: любов чи закоханість?

1. Постановка завдання.

2. Питання для обговорення.

3. Рішення.

IV. Проблемна ситуація «Нерозділена любов».

V. Незавершені пропозиції по темі «Справжня любов - це...»

VI. Робота в микрогруппах по темі «Давайте говорити один одному компліменти».

VII. Усний портрет «Ідеальний хлопець, ідеальна дівчина».

VIII. Заключне слово.

IX. Підведення підсумків.

Хід класного години

I. Інтерактивна бесіда

Класний керівник. 14 лютого вся школа була завалена сердечками-валентинками, і навіть першокласники відчували себе закоханими. В останні роки в Росії став дуже популярним святом День всіх закоханих. Як вам здається, це добре чи погано, коли навколо стільки закоханих? (Висловлювання дітей.)

Достоєвський Ф. казав, що любов - це таємниця, і від усіх людських очей повинна бути закрита. Потрібно показувати, демонструвати свою любов? (Висловлювання дітей.)

А як ви вважаєте, краще любити самому або щоб тебе любили? Як по-вашому, любов - це щастя чи покарання?

Що заважає любові, що робить її нещасною? (Ревнощі, заздрість, Недовіра, егоїзм, підлість, гроші, слава, наклеп, плітки " тощо)

II. Вступне слово «Про кохання»

Класний керівник. Любов - це «глибоке емоційне потяг, сильне сердечне почуття, почуття глибокого розташування, самовідданої і щирої прихильності». Це визначення слова «любов» у тлумачному словнику. Мільйони рядків написано про кохання, і все ж у кожного своя любов - незвичайна.

«Три речі є в світі, незрозумілі для мене, і четверту я не осягаю: шлях орла в повітрі, змії на скелі, корабля серед моря і шлях до серця чоловіка жінки», - говорив цар Соломон своєї коханої.

І в наші дні любов чоловіка і жінки залишається такою ж загадкою, як і тисячі років тому. І кожен чоловік розгадує цю загадку сам.

III. Дилема: любов чи закоханість?

Постановка задачі

Класний керівник. У 14-15 років всі так хочуть любити і бути коханими. Але часто приймають за любов звичайне захоплення. Спробуйте вирішити таку проблему, перед якою опинився дев'ятикласник Сергій.

... В 9 класі всі хлопці закохалися в відмінницю і зірку класу Наташку. Але вона ні на кого не звертала уваги. Серед хлопців навіть змагання почалося, хто першим завоює її серце. Серьога теж включився в цю гонку. До Дня святого Валентина Сергій підписав для неї 100 валентинок, списав всі стіни в під'їзді визнаннями в любові, на снігу під її вікном витоптав: «Наташа, я тебе люблю!». Навіть побився через неї пару раз з пацанами за школою. Але Наташка залишалася презирливо-холодної і недоступною. Іноді, правда, Сергій ловив на собі її поблажливий, злегка глузливий погляд. Скоро Серьога вже не міг прожити хвилини, щоб не думати про Наташке. Що ще можна зробити? Як добитися її любові? Зістрибнути з п'ятого поверху? Підірвати школу? Стати чемпіоном по боксу? Виграти мільйон? І тільки десь в глибині душі мелькала тиха думка, що потрібно просто відступити, тому що це зовсім нелюбов...

Питання для обговорення

Класний керівник. Ось таку проблему потрібно вирішити Сергію. Продовжувати боротьбу, якщо це справжня любов? Або відступити, визнавши, що ніякої любові немає, а є просто захоплення, спортивний азарт? Отже, правильно поводиться Сергій? {Відповіді дітей.)

Уявіть собі, що Сергію вдалося завоювати серце Наталки, що було б далі? (Відповіді дітей.)

Чим закоханість відрізняється від любові?

Зразкові відповіді дітей:

- Закоханість - це швидкоплинне відчуття.

- Закоханість принижує людину, змушує його весь час нав'язуватися.

- Любов - більш глибоке почуття.

- Це різні почуття, але одне без іншого не буває.

- Любов - це вічне, міцне почуття, а захоплення, закоханість - поверхневе, легке.

- Любов - одна на все життя, а закоханостей може бути багато.

Класний керівник. Яке ж рішення слід прийняти Сергію? (Відповіді дітей.)

Рішення

Класний керівник. Як же Сергію розібратися у своєму почутті? Його почуття до Наталки - любов чи закоханість? (Це поки не любов, а просто захоплення, закоханість, яка може перерости в любов, якщо і Сергій, і Наташа будуть до цього прагнути: допомагати один одному, дізнаватися один про одного, поважати один одного і т. п. Але поки що вони до цього не прагнуть, і, швидше за все, ця закоханість просто згасне.)

IV. Проблемна ситуація «Нерозділене кохання»

Класний керівник. Не так давно поетеса Юлія Друніна писала про нашу епоху:

Тепер не вмирають від любові -

Глузлива твереза епоха.

Лише падає гемоглобін у крові,

Лише без причини людині погано.

Тепер не вмирають від любові -

Лише серце щось барахлить ночами.

Але «швидку», мама, не клич,

Лікарі потиснуть безпорадно плечима:

«Тепер не вмирають від любові...»

Цю думку поетеси, але будь-який лікар «Швидкої допомоги» знає, що це не так - мало не половина спроб самогубств в наш час трапляється через нерозділене кохання. Мені теж довелося спостерігати нерозділене кохання в нашій школі.

... На цю дівчину з 7-А спочатку ніхто не звертав уваги, хоча вона з'являлася на кожній перерві скрізь, де був 9-А. Ставала біля вікна і терпляче чекала. Потім хтось помітив, що *Дала вона, поки з'явиться Дімка Синіцин. Це був самий звичайний Дев'ятикласник, нічого примітного. Але дівчинка ця бачила в ньому щось незвичайне, від чого її очі загорялися і сама вона немов розцвітала в його присутності. Вона дивилася на Дімку, як загипнотизированная, не помічаючи насмішок і знущань пацанів. Дімка страшенно лютував. Проходячи мимо, він тихо цідив крізь зуби: «Дура, йди в клас». І дівчинка, опустивши голову, покірно йшла. І вчителі з цією дівчинкою проводь бесіди, і дівчата з 9-го класу, і подружки - нічого не допомагало. Поки батьки не здогадалися перевести її в іншу школу.

Як ви думаєте, переклад в іншу школу вилікував цю дівчинку від любові? (Відповіді дітей.)

Дійсно, любовна залежність - це зразок хвороби, іноді доводиться вдаватися до допомоги психолога. Але добре це або погано, коли любов нерозділена? (Відповіді дітей.)

А от письменник Валентин Катаєв помітив, що у кожного генія обов'язково була нерозділене або нещасна любов. Причому чим небезпечніше нанесена рана, тим геніальніша творіння художника. Любовне почуття в пошуках виходу перетворювалося на геніальні вірші, картини, музику. І художник исцелялся від любові. Але і звичайної людини нерозділене, нерозділене кохання підносить, робить краще. Переживши нерозділене кохання, людина починає цінувати почуття іншого і обов'язково зустріне свою єдину любов.

V. Незавершені пропозиції по темі «Справжня любов - це...»

Класний керівник. Немає такої людини на землі, який би не мріяв зустріти справжню любов. Одним щастить, і вони її знаходять, створюють щасливі сім'ї, святкують срібні, золоті та платинові весілля. А інші безуспішно шукають свою любов все життя. Зараз в Росії розпадається кожен другий шлюб, люди, які любили один одного, стають чужими і навіть ворогами. Чому так відбувається? Кажуть, що найголовнішим ворогом любові є егоїзм, бажання жити для себе. В той час як справжня любов вимагає самовідданості, альтруїзму. Всі ви добре знаєте розповідь О. Генрі «Дари волхвів». Це історія двох бідних подружжя, які зробили один одному різдвяні подарунки. Чоловік захоплювався розкішними волоссям дружини і вирішив продати свої чудові годинник, щоб подарувати їй гребінь. А дружина вирішила обрізати волосся і продати їх, щоб купити ремінець до чудовим годинах чоловіка. У результаті обоє отримали на Різдво абсолютно даремні речі. Але вони були найщасливішими людьми на Землі. Як ви думаєте, чому? (Відповіді дітей.)

Як же відрізнити справжнє кохання від несправжньої? Продовжіть речення, записане на дошці (читає).

Зразкові відповіді дітей:

- ...повага,турбота,доброта.

- ...та, що робить людину кращою.

- .. .та, що триває до самої смерті.

- ...прощення, порозуміння.

- ...відмова від егоїзму, самопожертву.

- ...коли ти хочеш стати краще, чого досягти в житті.

- ...чувстводоверия,тепла,захищеності.

- ...діти,сім'я.

- .. Коли хочеться зробити щось хороше для іншого.

- ...коли любиш, просто так, ні за що.

- ...коли любиш людину, незважаючи на його слабкості і недоліки.

VI. Робота в микрогруппах по темі «Давайте говорити один одному компліменти»

Класний керівник. Ми дуже добре вміємо лаятися, ображати один одного, але мало хто може говорити гарні слова, компліменти. Компліменти - це «любові прекрасні моменти», як співається у пісні Булата Окуджави. Як говорити компліменти? Це ціле мистецтво. Найважче - знайти відповідні слова. У вас на партах - список слів, які призначені для дівчат. А у дівчаток - слова, призначені хлопчикам. Пропоную обмінятися компліментами. Кожна група (по 4 людини) говорить компліменти іншій групі (за жеребом - тягнемо фантики).

(Вмикається музика, вчитель обходить клас, пропонує групам витягнути фантики з номерами.)

А тепер - давайте говорити один одному компліменти!

(Учитель дає слово представникам груп, вони читають записки з компліментами.)

VII. Усний портрет «Ідеальний хлопець, ідеальна дівчина»

Класний керівник. Наш класний годину називається «Секрети Ромео і Джульєтти». Любов цих шекспірівських героїв стала ідеалом любові, а самі вони стали ідеалом коханих. А які вони зараз, наші сучасні Ромео і Джульєтти? Спробуємо намалювати їх портрет. Дівчатка складуть портрет ідеального хлопця, а хлопчики - портрет ідеальної дівчини. Кожен з вас буде додавати свій штрих до портрета, і в результаті вийде образ сучасного Ромео або образ сучасної Джульєтти. Може бути, це допоможе і нам подивитися на себе з боку, побачити, наскільки ми відповідаємо ідеалу. Отже, малюємо портрет ідеальної дівчини. Слово хлопчикам.

(Хлопчики по черзі (ланцюжком), кажуть 1-2 речення.)

Класний керівник. А тепер - портрет ідеального хлопця. Слово - дівчатам.

(Дівчата по черзі (ланцюжком), кажуть 1-2 речення.)

Як бачимо, сучасні Ромео і Джульєтти цілком відповідають шекспірівського ідеалу. Скільки хороших якостей потрібно виховати у себе, щоб розраховувати на таку ж повну і красиву любов. Для цього людині дано ціле життя.

VIII. Заключне слово

Класний керівник. Сьогодні ми говорили про кохання. Про кохання між чоловіком і жінкою. Ця любов може зробити людину самим щасливим, а може заподіяти біль, розбити серце і на все життя поранити людину. Любов-це перевірка на зрілість. На жаль, в 14-15 років багато підлітків не витримують цієї перевірки. Про це свідчить медична статистика. Для багатьох підлітків любов дуже рано обертається трагедією. Справжня любов - це і відповідальність за коханого. Без цієї відповідальності будь-які самі гучні слова про кохання перетворюються на порожні фрази. Дуже важливо знайти свою любов, не розтратити себе на дрібні захоплення, які спустошують серце. Справжня любов - це мистецтво. Вчитися любові - означає вчитися вмінню жертвувати в ім'я любові якимись власними бажаннями, йти назустріч один одному. Як говорив великий американський письменник Марк Твен, «жодна людина не здатна зрозуміти, що таке справжня любов, поки не проживе в шлюбі чверть століття».

IX. Підведення підсумків

Класний керівник. Дізналися ви щось нове про кохання, про самих себе? З яким настроєм ви йдете після класного години? (Відповіді дітей.)

 

Категорія: Години спілкування | Додав: Alexandr (26.10.2017)
Переглядів: 257 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Картинки по запросу анимированные флаги gif
Вхід на сайт
Пошук
Корисні посилання

Copyright MyCorp © 2025uCoz