Понеділок, 07.07.2025, 15:14
Творча група вчителів з виховної роботи (Палагута В. В., Палагута О. М., Блажко С. О.)
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Години спілкування [72]
Позакласні заходи [14]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Точний час
Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Головна » Статті » Години спілкування

Година спілкування: «Ми – рівні, ми – різні» (9 клас)

Гендерний урок «Ми – рівні, ми – різні»

 

Мета: дізнатися про гендерні ролі і стереотипи; про поняття гендерної рівності, надати молоді інформацію з гендерних питань, сформувати в учнів елементарні навички гендерної культури.

 Технічні засоби: мікрофони, фотоапарат, виставка карикатур з проблеми гендерної нерівності.

Хід уроку:

 

Початок уроку

 1. Оргмомент

 2. Повідомлення мети та теми уроку

 Учитель: Сьогодні ми ознайомимося з проблемою гендерної освіти в суспільстві, з’ясуємо, як вона вирішується на державному рівні, які заходи передбачає уряд України з метою розв’язання цих питань. Брак ґендерної культури в нашому суспільстві свідчить про недостатню поінформованість, відсутність ґендерної освіти, і, як наслідок, порушення ґендерного балансу в сім'ї, у професійній сфері, в політиці.

 Ми переконані, що обрана нами тема є своєчасною, серйозною, необхідною.

Основна частина уроку

 Поняття гендерної рівності:

Гендер — відмінності в поведінці жінок і чоловіків, взаємовідносини між ними як громадянами та членами суспільства.

Гендерна рівність — рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, надання особам обох статей можливості брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства.

 Гендерна рівноправність — це рівне ставлення й оцінювання суспільством подібностей та відмінностей між жінкою та чоловіком і розрізнення ролей, які вони відіграють.

 Ґендерні взаємини – це взаємини, які існують між чоловіком і жінкою в соціальній сфері: у суспільстві, в сім’ї, професійній діяльності.

Робота з документами

Законодавче закріплення гендерної рівності:

• Загальна декларація прав людини — 10 грудня 1948 р.: «…Кожній людині надаються рівні права і всі свободи незалежно від статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії…»;

• Конвенція ООН щодо ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок 1979 р.;

 • Конституція України (ст. 3, 21, 24, 51);

 • Декларація про загальні засади державної політики України щодо сім’ї та жінок;

 • Конвенція державної сімейної політики в Україні;

 • Закон України «Про забезпечення рівних

 прав і рівних можливостей жінок і чоловіків».

Учитель: А зараз виступ нашого гостя

 Виступ фахівця з міжнародного права

Учитель: Ролі, що демонструють ґендерну нерівність. Нерівні права і можливості чоловіків і жінок.Адже сьогодні суспільство намагається позбутися застарілих стереотипів, щодо соціальної поведінки жінок і чоловіків.Не зрозуміло? Давайте спробуємо з'ясувати дещо про стереотипи за допомогою гри.

 Гра: пропонується гра-естафета з предметами, в якій беруть участь 2 команди по 5 учасників: команда хлопців та команда дівчат. Гравці кожної команди отримують певний набір предметів (ключ від авто, повзунки, дзеркало, відро для сміття, гаманець). Ведучий розділяє ігровий майданчик на два умовних сектори – «жіночий» та «чоловічий». Якщо гравець вважає, що предмет, який він тримає в руках є суто .жіночим, то він прямує до «жіночого» сектору, якщо ж він гадає, що цим предметом користуються переважно чоловіки, він повинен опинитися у «чоловічому» секторі. Після закінчення гри ведучий коментує результати, акцентуючи увагу глядачів на певних ґендерних стереотипах

 Учитель: Дякую гравцям і вболівальникам! Це був перший етап нашої гри. А зараз – увага! Шановні пані та панове! За хвилину ви станете свідками миттєвого позбавлення від ґендерних стереотипів за допомогою абсолютно достовірних фактів та обґрунтованих коментарів.

Отже, факти!

1. Швейцарські вчені провели експеримент. В одному з великих супермаркетів вони встановили дзеркало, в яке було вмонтовано приховану відеокамеру. Камера зафіксувала, що протягом дня уважно роздивилися себе у дзеркалі 428 жінок і... 735 чоловіків!

 2. У нашій країні середній річний прибуток чоловіків на третину вищий за прибуток жінок, тобто чоловіки працюють на більш високооплачуваних робочих місцях.

 3. Як правило, коли в родині народжується дитина, у декретну відпустку іде мати. А відповідно до законодавства України чоловіки також мають право на декретну відпустку. Факти свідчать, що сьогодні в Україні цим правом скористалися вже 3% чоловічого населення країни.

 4. У сучасному світі стрімко зростає кількість жінок, які сідають за кермо автомобіля. Якщо 35 років тому в Україні лише 6% жінок мали права водія, то на сьогодні ця цифра збільшилася майже в п'ять разів.

 Учитель: І взагалі, є жінки, які набагато вправніше, ніж чоловіки, керують автомобілем. Давайте прямо зараз спробуємо в цьому переконатися.

 Гра: запрошує до гри хлопця і дівчину, які тримають у руках ключі від автомобіля. Гра на координацію рухів. Ведучий пропонує гравцям імітувати рухи, що зазвичай робить водій, сідаючи в автомобіль та керуючи ним (вставити ключі, тиснути на педалі, пересувати крісло водія, слідкувати за ситуацією на дорозі, крутити кермо тощо). Гравці починають робити першу дію, потім одночасно другу, третю, четверту і т.д.

 Учитель: Дякуємо нашим гравцям – вони продемонстрували, що і жінки, і чоловіки впевнено та надійно тримають кермо автомобіля.

 Учитель: До речі, про чоловічі і жіночі професії. Саме на прикладі професійної діяльності можна легко помітити, як стираються ґендерні відмінності. Сьогодні багато жінок у бізнесі, політиці, а серед чоловіків – перукарі, візажисти.

Факти про професії

1. Відомо, що шеф-кухарями ресторанів найчастіше працюють чоловіки, а в сім'ї готує, як правило, жінка.

 2. Суто чоловічою є професія шахтаря. І насправді, у світі немає жодної жінки, яка б працювала в забої. Педагог, до речі, також чоловіча професія. Видатні педагоги – переважно чоловіки. Однак сьогодні у школах нашого міста працює лише 6% учителів-чоловіків, а серед вихователів дитячих садків немає жодного чоловіка.

 Учитель: А на завершення я хотів би запитати: чи переконалися ви у необхідності будувати між жінками та чоловіками ґендерно чуйні взаємини? Чи гадаєте ви, що права і можливості чоловіків та жінок повинні бути рівними?

Етап рефлексії

«Відкритий мікрофон»

1. Що ви дізналися про гендерну рівність?

2. Чи потрібна в суспільстві гендерна освіта?

3. Чи можете ви навести приклади дискримінації

 жінок із власного досвіду?

4. Які б ви запропонували заходи для поширення

 знань про гендер?

Підсумки уроку

Учитель:

 Отже, ми переконалися, що насправді жінки не поступаються чоловікам в умінні логічно мислити, а чоловіки дуже впевнено і, до речі, із задоволенням почуваються на подіумі. Це ще раз доводить, що хоч ми – різні, але можливості в нас – рівні! Власне це і є останньою крапкою на сьогодні.

 Чоловіки та жінки, безумовно, різні. Але вони також, безумовно, рівні. Вони рівні в правах бути такими, якими вони є. Вони рівні в праві мати те, що вони хочуть. Вони рівні в праві мріяти і здійснювати СВОЇ мрії. Дякуємо вам! До побачення!

Категорія: Години спілкування | Додав: Alexandr (26.10.2017)
Переглядів: 300 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Картинки по запросу анимированные флаги gif
Вхід на сайт
Пошук
Корисні посилання

Copyright MyCorp © 2025uCoz